RL-210HO-UV Replacement UV Lamp 254NM
See below details for the RL-210HO-UV Replacement UV Lamp 254NM.
| Our Part #: | RL-210HO-UV |
| Length: | 8.27" or 210 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | 4 Pin Multi-Level Base |
| Lamp Type: | High Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-Ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 23V |
| Lamp Wattage*: | 18W |
| Operating Current*: | 800mA |