RL-210HO-UV Replacement UV Lamp 254NM
Our Part #:  RL-210HO-UV
Length:  8.27" or 210 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Multi-Level Base
Lamp Type:  High Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  23V
Lamp Wattage*:  18W
Operating Current*:  800mA