GV147-4-CELL Replacement UV Lamp Quartz Assembly 185NM
  • GV147/4-CELL, LQTF-1505, LQTF-1505-185
usa
See below details for the GV147-4-CELL Replacement UV Lamp Quartz Assembly 185NM.
Our Part #:  GV147-4-CELL
Length:  5.79" or 147 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  185NM
Glass Type:  VH (Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  20V
Lamp Wattage*:  8W
Operating Current*:  420mA