GL357-4HO Replacement UV Lamp 254NM High Output
See below details for the GL357-4HO Replacement UV Lamp 254NM High Output.
| Our Part #: | GL357/4HO |
| Length: | 14.06" or 357 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | 4 Pin Flat Base |
| Lamp Type: | High Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-Ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 45V |
| Lamp Wattage*: | 32W |
| Operating Current*: | 720mA |