GL-61148-4A45 Replacement UV Lamp Amalgam 254NM
  • GL-61148-4A45
  • GL-61148-4A45
usa
See below details for the GL-61148-4A45 Replacement UV Lamp Amalgam 254NM.
Our Part #:  GL-61148-4A45
Length:  45.2" or 1148 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Amalgam, High Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  19mm
Lamp Voltage*:  100V
Lamp Wattage*:  200W
Operating Current*:  2A