GL-5647-2S26 Replacement UV Lamp 254NM
See below details for the GL-5647-2S26 Replacement UV Lamp 254NM.
| Our Part #: | GL-5647-2S26 |
| Length: | 25.47" or 647 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | Two Pin One End |
| Lamp Type: | Standard Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 90V |
| Lamp Wattage*: | 30W |
| Operating Current*: | 420mA |