GL-5463-4H74Y Replacement UV Lamp 254NM
See below details for the GL-5463-4H74Y Replacement UV Lamp 254NM.
| Our Part #: | GL-5463-4H74Y |
| Length: | 18.23" or 463 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | 4 Pin Flat Base |
| Lamp Type: | High Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-Ozone) |
| Base Color / Material: | Yellow Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 50V |
| Lamp Wattage*: | 40W |
| Operating Current*: | 800mA |