GL-5463-4H74Y Replacement UV Lamp 254NM
GL-51554-4H74Y
Our Part #:  GL-5463-4H74Y
Length:  18.23" or 463 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  High Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  Yellow Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  50V
Lamp Wattage*:  40W
Operating Current*:  800mA