GL-5457-2S44 Replacement UV Lamp 254NM
See below details for the GL-5457-2S44 Replacement UV Lamp 254NM.
| Our Part #: | GL-5457-2S44 |
| Length: | 17.99" or 457 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | Mini Bi-Pin Each End |
| Lamp Type: | Standard Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 60V |
| Lamp Wattage*: | 25W |
| Operating Current*: | 420mA |