GL-5457-2S44 Replacement UV Lamp 254NM
Our Part #:  GL-5457-2S44
Length:  17.99" or 457 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  Mini Bi-Pin Each End
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  60V
Lamp Wattage*:  25W
Operating Current*:  420mA