G36-59621-G01 Replacement UV Lamp 254NM
See below details for the G36-59621-G01 Replacement UV Lamp 254NM .
| Our Part #: | G36-59621-G01 |
| Length: | 33.19" or 843 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | 4 Pin with 36" Pig Tail |
| Lamp Type: | Standard Output |
| Wavelength: | 254NM |
| Glass Type: | L (Non-Ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 120V |
| Lamp Wattage*: | 40W |
| Operating Current*: | 420mA |