G36-59621-G01 Replacement UV Lamp 254NM
Our Part #:  G36-59621-G01
Length:  33.19" or 843 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin with 36" Pig Tail
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  120V
Lamp Wattage*:  40W
Operating Current*:  420mA