GHO450T5L-4 Replacement UV Lamp 254NM High Output
  • GHO450T5L/4 4 Pin Flat Base
  • GHO450T5L/4 4 Pin Flat Lamp
usa
See below details for the GHO450T5L-4 Replacement UV Lamp 254NM High Output.
Our Part #:  GHO450T5L/4
Length:  17.72" or 450 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  High Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  55V
Lamp Wattage*:  40W
Operating Current*:  800mA