TUV25W-4P-SE Replacement UV Lamp 254NM
Our Part #:  TUV25W-4P-SE
Length:  21.61" or 549 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Lamp Voltage*:  82V
Lamp Wattage*:  25W