GV-6843-4A74B Replacement UV Lamp Amalgam 185NM
Our Part #:  GV-6843-4A74B
Length:  33.19" or 843 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Amalgam, High Output
Wavelength:  185NM
Glass Type:  VH (Ozone)
Base Color / Material:  Blue Ceramic Base
Bulb Diameter:  19mm
Lamp Voltage*:  75V
Lamp Wattage*:  135W
Operating Current*:  1.8A