GV-51554-4H74A Replacement UV Lamp 185NM
Our Part #:  GV-51554-4H74A
Length:  61.19" or 1554 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  High Output
Wavelength:  185NM
Glass Type:  VH (Ozone)
Base Color / Material:  Aqua Blue Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  170V
Lamp Wattage*:  135W
Operating Current*:  800mA