GL-61570-4A74G Replacement UV Lamp Amalgam 254NM
Our Part #:  GL-61570-4A74G
Length:  61.82" or 1570 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  Green Ceramic Base
Bulb Diameter:  19mm
Lamp Voltage*:  145V
Lamp Wattage*:  320W
Operating Current*:  2.2A