GL-5843-4A74G Replacement UV Lamp Amalgam 254NM
Our Part #:  GL-5843-4A74G
Length:  33.19" or 843 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Amalgam
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  Green Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  88V
Lamp Wattage*:  120W
Operating Current*:  1.2A