GL-5807-2S26 Replacement UV Lamp 254NM
GL-5807-2S26 MWC-20 LAMP
Our Part #:  GL-5807-2S26
Length:  31.77" or 807 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  Two Pin One End
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  105V
Lamp Wattage*:  30W
Operating Current*:  420mA