GL-5463-4S74R Replacement UV Lamp 254NM
GL-5843-4S74R
Our Part #:  GL-5463-4S74R
Length:  18.23" or 463 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  Standard Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  Red Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  60V
Lamp Wattage*:  25W
Operating Current*:  420mA