GL-51050-4H40W Replacement UV Lamp 254NM High Output
Our Part #:  GL-51050-4H40W
Length:  41.34" or 1050 mm ± 3mm (not including pins)
Base Type:  4 Pin Flat Base
Lamp Type:  High Output
Wavelength:  254NM
Glass Type:  L (Non-Ozone)
Base Color / Material:  White Ceramic Base
Bulb Diameter:  15mm
Lamp Voltage*:  120V
Lamp Wattage*:  100W
Operating Current*:  800mA