G64-7660W Replacement UV Lamp 185NM
| Our Part #: | G64-7660W |
| Length: | 61.18" or 1554 mm ± 3mm (not including pins) |
| Base Type: | 4 Pin Barrier Base |
| Lamp Type: | Standard Output |
| Wavelength: | 185NM |
| Glass Type: | VH (Ozone) |
| Base Color / Material: | White Ceramic Base |
| Bulb Diameter: | 15mm |
| Lamp Voltage*: | 170V |
| Lamp Wattage*: | 75W |
| Operating Current*: | 450mA |
| Rated Life (hrs)**: | 12000 |
| Replaces/Fits Models: | Advanced UV 7660W, First Light 3128 |